MŠ Nádražní


 Kapacita školy: 96 dětí
 Počet tříd: 4
 Provoz MŠ: 6:00 - 16:30
 Telefon: 569 425 620
 Jídelna: 705 894 824

 Motýlci: 705 894 821
 Rybičky: 705 894 822
 Dráčci: 736 500 466
 Slůňata: 705 894 823


Aktuality

Ve čtvrtek 16.2. se ve školce konal Pohádkový karneval. Děti byly převlečené do masek svých oblíbených pohádkových postav a hrdinů. Celé dopoledne jsme tancovali, zpívali, hráli hry a soutěžili.
15.2. přijeli do školky dva kosmičtí cestovatelé – Milan Řezníček a Tomáš Kotlík se svým „Kouzelným výletem“. Přivezli s sebou plno kouzel, písniček, čarování a bezvadné zábavy. Výlet na jinou planetu se všem líbil a děti se moc bavily.
V pondělí 9. ledna děti shlédly zábavné a poučné představení o stromech a o tom, jak se v průběhu roku mění.
V jednotlivých třídách jsme se sešli, svícen z jablíčka si vytvořili. Potom jsme šli k vánočnímu stromečku, který děti ozdobily a koledy si všichni společně zazpívali.
Všechny děti se velmi těšily na Ježíška ve školce. Povídaly si o něm, poslouchaly koledy, zpívaly vánoční písně, kreslily a vyráběly vánoční výrobky. A konečně se děti dočkaly! Zazvonil zvoneček a Ježíšek přinesl dětem spoustu krásných dárků...
V pondělí 5. 12. navštívil naší školku hodný Mikuláš s malinko zlobivým čertem, který zůstal za dveřmi. Mikuláš věděl o všem, co se v naší školce děje, o dobrých i špatných skutcích dětí. S předáním balíčků všem dětem, pomohl andělíček Kristýnka.
Dne 29. 11. 2022 navštívilo naší školku Divadlo Šternberk s pohádkami – „Hrnečku, vař!“, „O zlaté rybce“ a „O Smolíčkovi“. Celý program uváděla dvě kuřátka, se kterými si mohly děti zazpívat spoustu lidových písniček.
Děti získaly nové poznatky o životě včel v zimě a učily se vyrábět svíčky z včelího vosku.
Jakub a Jáchym. Děti se seznámily s knihou a příběhem chlapce Jakuba a jeho slona Jáchyma, který jde poprvé do školy. Povídaly si o jejich společných každodenních činnostech a zážitcích.
Děti se seznámily s koloběhem vody v přírodě a získaly základní poznatky o vlastnostech vody. Ve Vodním domě je provázela vodní víla, se kterou se naučily básničku, zahrály si vodní hru a aktivně zapojily všechny svoje smysly.
S třídou Krtečků jsme navštívili hipoterapii. Děti si mohly pohladit koně a dát jim mrkev nebo jablko, které si pro ně přinesly. Dozvěděly se, jak se pečuje o koně a seznámily se s hipoterapií. Navštívily i stáj a sedlovnu.
Děti se seznámily s prostředím autoservisu, poznaly práci automechanika, poznaly různé nářadí na opravu aut a upevnily si poznatky z oblasti dopravy a bezpečnosti.
Piknik je jedna z nejoblíbenějších akcí pro děti. Děti ze všech tříd se vydaly na vycházku hledat hezké místo na posezení. Děti si v batůžku nesli své oblíbené dobroty a při pikniku se o ně rádi rozdělili i s ostatními kamarády.
Pohádka "O perníkové chaloupce" se všem dětem moc líbila.
V pátek 16. 9. si děti vyzkoušely základní pohybové dovednosti, práci s míčem a především střelbu na bránu. Zahrály si různé hry a hlavně měly velkou radost z pohybu.
Některé děti se do své školky po prázdninách vracely skoro jako domů, protože ji navštěvují již několik let. Pro některé to byl jejich první den v mateřské škole, kdy se seznamovaly s novým prostředím, kamarády, novým režimem a pravidly ve třídě.
Během jednoho dopoledne jsme se ocitli v různých koutech naší planety. Viděli jsme australskou klokaní farmu, tropický prales Jižní Ameriky, prošli jsme kočičí dům s různými "šelmičkami", vodní svět ...
projektový den
projektový den
Prohlédli jsme si zblízka sanitní vůz, různé zdravotnické přístroje a nástroje. Seznámili jsme se s náročnou a zodpovědnou prací záchranářů. Připomněly jsme si, jak máme pečovat o své zdraví a dbát na bezpečnost při hrách.
O čarodějnickém dnu se děti vydaly na zahradu plnit úkoly. Přeskakovaly oheň, vařily lektvar nebo třeba procházely pavučinou. Na konci splněných úkolů je čekala cesta za Čarodějnicí Elvírou, která jim dala sladkou odměnu.
V tento den jsme se vydali stezkou ekologického moudra a i když jsme jen malé děti, umíme už třídit smetí, modrá, žlutá, zelená, víme, co to znamená.
Děti získávaly nové vědomosti, poznatky a dovednosti o velikonočních zvycích. Zdobily vajíčka v cibulových slupkách. Viděly ukázky pletení pomlázek, různé druhy řehtaček a jiné další velikonoční věci.
s naučným programem Veselé Velikonoce. Děti si ozdobily papírová vajíčka a vytvořily věnec na dveře. Venku si zahrály jarní venkovské hry, vytvořily Morenu a vynesly jí za zpěvu písniček a říkanek za vesnici.
Děti tvořily kočičky a kuřátka z bambulek, které si s dopomocí maminky Andíka samy udělaly a dozdobily. Tvoření s maminkou přineslo dětem radost a zábavu. Moc děkujeme za prima nápad.
Díky šikovné mamince a šikovným pomocníkům ve třídě Veverek jsme si společně upekli sladké, ale i slané muffiny. Děti s nadšením pomáhaly od začátku až do konce a výsledek? Bylo to vynikající. Moc děkujeme.
Milé děti a rodiče přijďte se za námi podívat do naší MŠ ve středu dopoledne 6. 4. 2022. Pokud nebude moct přijít, prohlédněte si naší MŠ na webových stránkách. viz detail aktuality
Děti byly převlečené do masek svých oblíbených pohádkových postav a hrdinů. Celé dopoledne jsme tancovali, zpívali, hráli hry a soutěžili.
Děti se postupně učí stabilitě. Učí se mít nožičky mírně od sebe, mít lehce pokrčená kolena a být v mírném předklonu, ale zároveň se koukat, kam jedou. Až si budou jisté v chůzi učí se přešlapování z nohy na nohu, odrážení, přenášení váhy...
Děti svojí hračku představily, vyprávěly jak si s ní hrají a kde má jejich hračka doma své místo. Domluvily si pravidla na vzájemné půjčování a společně si pohrály...
Ptáte se, co to znamená? Všechny děti, i paní učitelky se ráno ve školce sešly v pyžamech.
Ani ve školce na nás Ježíšek nezapomněl a v pátek , 17. 12. 2021, nadělil dětem spoustu dárečků v podobě nových hraček, knížek, panenek, stavebnic, puzzle, labyrintů, kreativních her…
Společně s dětmi jsme si přiblížili tradice Vánoc, ke kterým neodmyslitelně patří i zdobení perníčků. S babičkou Hynečka jsme si vyrobili slaďoučký sníh a pak už jsme jen zdobili a ochutnávali.
návštěva pohybového centra Fanatic
16. 11. navštívily předškoláci naučný program v KKV. Děti se seznámily s pohádkou známých psích kamarádů formou čtení s předvídáními a zábavnou formou otestovaly své znalosti o jedlých a jedovatých houbách.
Děti ze třídy Krtečků a Veverek si prošly celý areál hasičů. Viděly a vyzkoušely si, jak vypadá hasičské auto zvenku i uvnitř, jak bliká, když jede k zásahu, jak vysoko dosáhne výsuvný žebřík, jak rychlý a mrštný musí být hasič…
tvoření medvídkového trička, ukázka různých věcí s medvědí tématikou - plyšák, knihy, oblečení..., tvoření s medvědí tématikou, říkanka Šel medvídek do školky, pohybová hra s hudbou Medvědi nevědí, smyslové hry
V rámci Dne bez aut si děti nakreslily křídami, svůj oblíbený dopravní prostředek na chodník.
Byla to cesta plná fantazie, objevů a her.
Dny seznamování s novými kamarády a prostředím v MŠ.
Informativní schůzka se uskuteční v úterý 7.9.2021 od 15.00 hodin • pro rodiče dětí ze třídy Krtečků a Veverek ve třídě Veverek • pro rodiče dětí ze třídy Medvídků ve třídě Medvídků
V pátek 18. 6. nás navštívila maminka Anetky – zdravotní sestra. V rámci probíraného tématu Zdravíčko nás seznámila s profesí zdravotní sestry. Představila dětem vybrané pomůcky, které potřebuje ke své práci.
Paní lékárnice(maminka Andíka) vyprávěla dětem o svém povolání a o lékárně obecně. Poté byly děti rozděleny do čtyř skupin. S pomocí paní lékárnice si vyzkoušely používání zdravotnických a rehabilitačních pomůcek,
Děti měly možnost nahlédnout na život čipmanka a křečka prériového zcela novou perspektivou.
Tak jako každý rok, jsme i letos strávili den dětí sladce. Společně jsme se vydali prosluněnou cestičkou do Perknova za zmrzlinou. Všichni jsme si výlet moc užili a pořádně si pochutnali.
Děti si vyzkoušely různé druhy sportů, pod vedením trenérů klubu BK Havlíčkův Brod
Vážení rodiče, od 10.5.2021 bude mateřská škola otevřena v běžném provozu pro všechny děti. Děti nebudou testovány a nemusí mít po celou dobu pobytu v MŠ roušky. Při pohybu mimo areál MŠ je doporučeno dodržovat odstup dětí od jiných osob.
Ve čtvrtek 11.2. se ve školce konal Maškarní bál. Děti byly převlečené do masek svých oblíbených pohádkových postav a hrdinů. Celé dopoledne jsme tancovali, zpívali, hráli hry a soutěžili.
Poznávali jsme různé druhy zeleniny, naučili se taneček Mrkvička, loupali a jedli jsme vařené brambory a nakonec si připravili zdravý zeleninový salát plný vitamínů. Podařil se nám vyrobit škrob a uvařili jsme si moc dobrý puding.
Informace k novým opatřením v MŠ, platné od čtvrtka 10. 9. 2020 platné do odvolání.
Školka volá
ve čtvrtek 3. 9. 2020 od 15:00 ve třídě Veverek.
S ohledem na platná mimořádná opatření odkládáme informační schůzku pro rodiče nově přijatých dětí na začátek září. Termín schůzky bude upřesněn. V detailu aktuality najdete informaci o tom, co potřebuje dítě do MŠ.
Do naší MŠ v době nouzového stavu chodily děti těch, kteří bojovali s epidemií koronaviru.
Rada města schválila obnovení provozu všech odloučených pracovišť MŠ Korálky Havl. Brod od 25.5.2020 za splnění podmínek ochrany zdraví,které se vztahují na činnost MŠ. Děkujeme za nahlášení dětÍ do 20.5.2020 mailem nebo telefonicky na naší MŠ.
Perníková chaloupka -  inspirace pro rodiče na tvoření s dětmi
Jarní aktivity pro předškoláky II.
Čarodějnice - inspirace pro rodiče na tvoření s dětmi
Jarní aktivity pro předškoláky I.
Informace k zápisu do MŠ jsou zveřejněny na hlavní stránce organizace – na této stránce nahoře kliknete na název organizace a zobrazí se nabídka - podrobnosti jsou uvedené v Aktualitách a tiskopisy v Dokumentech.
Možnost zábavy pro děti a rodiče. Společnost Barevné kamínky zpřístupňuje on-line výukové programy zdarma. Mohou být pro Vás ulehčením péče o děti a pro děti zábavou. Společnost požádala o předání informace všem rodičům.
Naše mateřská škola zajišťuje provoz pro děti zaměstnanců vybraných složek.
V rámci preventivních opatření proti šíření koronaviru se v souladu s § 3 odst. 2 vyhlášky č. 14/2005, o předškolním vzdělávání, v platném znění, přerušuje provoz všech odloučených pracovišť příspěvkové organizace Mateřská škola Korálky Havlíčkův Brod,
NA ZÁKLADĚ DOPORUČENÍ ZŘIZOVATELE MĚSTA HAVLÍČKŮV BROD V RÁMCI PREVENTIVNÍCH OPATŘENÍ PROTI ŠÍŘENÍ CORONAVIRU PROSÍME RODIČE DĚTÍ, KTEŘÍ MAJÍ MOŽNOST, ABY SVÉ DĚTI NEVODILI DO ODVOLÁNÍ OD PONDĚLÍ 16. 3. 2020 DO MATEŘSKÉ ŠKOLY.
Maminka, paní Korečková ukázala dětem, jak vypadá šicí stroj a jak se s ním pracuje. Děti měly možnost prohlédnout si jaké další pomůcky jsou k šití potřeba. Za pomoci maminky si vyzkoušely se šicím strojem pracovat. Děti byly nadšené.
Ani ve školce na nás Ježíšek nezapomněl a ve středu, dne 18. 12. 2019, nadělil dětem spoustu dárečků v podobě nových hraček, knížek, panenek, stavebnic, puzzle, labyrintů, kreativních her…
Děti si zápisník pro rodiče vyrobily s malou dopomocí vlastnoručně. Nejdříve si vybraly barevnou kombinaci dle vlastního přání. Potom s pomocí stroje nadírkovaly papíry, desky na kroužky, gumičku a vše zkompletovaly. A dáreček byl hotový.
4. 12. navštívili naší školku hodný Mikuláš, s krásným andělem a malinko zlobivým čertem, který zůstal za dveřmi. Mikuláš věděl ze své knihy o všem, co se v naší školce děje, o dobrých i špatných skutcích dětí.
Děti měly možnost nahlédnout na život čipmanka a křečka prériového zcela novou perspektivou.
Předškoláci ze třídy Krtečků a Veverek navštívili 20. 11. dětské oddělení v nemocnici Havlíčkův Brod. Pod vedením lékařů se seznámili se základy ošetření raněného a prohlédli si dětské i novorozenecké oddělení. Odcházeli plné zážitků a nových informací.
Děti se seznámily s různými hudebními nástroji - houslemi, hobojem, basou, lesním rohem, dudami, zazpívaly si a zatančily na melodie známých písní z pohádek o princeznách. Princ měl za úkol poznat jména princezen a tu nejkrásnější si vybrat za ženu.
V úterý 24. 9. 2019 jsme navštívili vlakové nádraží v Havlíčkově Brodě. Děti měly možnost vidět depo, různé druhy vlaků, točily se na točně a svezly se také vlakem do tunelu. Mohly si vyzkoušet jak se vlak řídí.
Ve středu 18. 9. 2019 jsme si přišli s našimi předškoláky zasportovat na fotbalové hřiště. Trenéři a fotbalisté pro nás měli nachystáno několik stanovišť, kde jsme si společně zahráli fotbal, zaběhali, zaskákali, zakopali, zasoutěžili...
Děti v roli detektivů putovaly po zahradě Chaloupek a pátraly po zloději salátu. Na zahradě se setkaly s různými živočichy, kteří žijí na zemi, pod zemí i ve vzduchu a zjišťovaly, čím se živí. Nakonec nalezly skutečného zloděje salátu - obrovského šneka.
Rozloučili jsme se s našimi předškoláky. Přejeme jim hodně úspěchů a hlavně ať se jim ve škole líbí.
Navštívili jsme policii ČR v Havlíčkově brodě. Děti viděly cely, tělocvičnu, výcvik policejních psů, zbraně, policejní auta a mnoho jiných zajímavosti.
Prošli jsme si celý areál hasičů. Viděli a vyzkoušeli jsme si, jak se hasí oheň, jak vypadá hasičské auto zvenku i uvnitř, jak houká, když jede k zásahu, jak vysoko dosáhne výsuvný žebřík, jak rychlý a mrštný musí být hasič…
Na čarodějnické cestě plné her a překvapení si děti vyzkoušely létání na koštěti, přenášení myší, přeskakování ohně, ochutnávku lektvarů a hadích ocásků. Čarodějka Kanimůra obdarovala děti za splněnou cestu a vyřešenou hádanku sladkou odměnou.
Děkujeme panu Lindlovi za příjemné dopolední bubnování. Všichni jsme si to moc užili a těšíme se na další setkání v rytmu bubínků.
Co potřebují děti do MŠ
 Bačkory - (ne pantofle)  Oblečení do třídy a na pobyt venku, náhradní oblečení  Pyžamo  Pláštěnku a holínky  Hrneček z umělé hmoty na pitný režim VŠECHNO OZNAČENÉ NEBO PODEPSANÉ - značka dítěte, iniciály dítěte  2x celé balení papírových kap
Přání
Přejeme všem krásné prázdniny a příjemnou dovolenou.
Co potřebují děti do MŠ
Přání na prázdniny

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru