Aktuality

Milí rodiče, připravili jsme si pro Vás vánoční překvapení a natočili jsme Vám vánoční videa jako dárek k vánocům od Vašich dětí. Děkujeme Vám za spolupráci v letošním roce a přejeme Vám krásné prožití vánočních svátků a hodně štěstí a zdraví do nové rok
Děti a zaměstnanci naší mateřské školy vytvořily dárečky pro babičky a dědečky do Domova seniorů v Husově ulici v Havlíčkové Brodě. Děti zazpívaly vánoční koledy a dostaly od babiček a dědečků krásné dárečky.
Mateřská škola Korálky HB pro vás připravila sadu videí o školní zralosti, která nahrazují besedu s odborníkem z Pedagogicko psychologické poradny. Soubor obsahuje devět videí - viz detail aktuality.
Od 1.12.2021 je na plotě před naší MŠ plakát s obrázkem a nápisem: ,,Těšíme se na Ježíška." U něj budou postupně vyvěšené úkoly, které si mohou děti s rodiči splnit.
V úterý 9.11. jsme měli ve třídě Rybiček dopoledne s názvem Rybičkové strašení. Děti přišly převlečené do strašidelných masek a mohlo začít dovádění.
Podzimní dovádění třídy Motýlků a Rybiček na školní zahradě.
Dvoudenní akce s rodiči se letos konala na naší školní zahradě, kde byla pro děti a rodiče připravena hra s baterkami. Úkol zněl jasně: ,,Najděte ducha Ajraje." Už z fotek je vidět, jak si ji děti náramně užily.
4.listopadu 2021 přišly místo dětí a paní učitelek do třídy slůňátek strašidla. Společně si zatancovaly, zahrály hry, vyprávěly si o Halloweenu. Moc se jim ve slůňátkách líbilo a společně si ,,den strašidel" užily.
Děti ze třídy Dráčků a Slůňat se vydaly do podzemí muzea Havlíčkova Brodu. I když jsme se trochu báli, nakonec to bylo velké dobrodržství.
Děti ze třídy Dráčků se vydaly do parku, kde sbíraly různé přírodniny, hrály různé hry a tvořily si svoji podzimní paletku.
Milí rodiče, zveme Vás na setkání se třídními učitelkami:
Milí rodiče, milé děti připravili jsme pro Vás soubor videí se hrami pro rozvoj dětí předškolního věku. Videi Vás provází Kapička Jára a Dráček Fráček.
Milí rodiče a děti, protože se za námi nemůžete přijít podívat do školky, připravili jsme pro Vás video prohlídku naší mateřské školy.
Ve vánočním čase jsme se s dětmi jako každý rok vydali k Domovu pro seniory v Husově ulici.
V září jsme využili pěkného počasí a trávili jsme hodně času na naší školní zahradě.
V měsíci září společně s dětmi tvoříme třídní pravidla a hrajeme hry, při kterých podporujeme sociálni vztahy, abychom se všichni ve třídě Dráčků cítili dobře.
Jak děti ze třídy Rybiček přišly ke Kouzelným brýlím.
V úterý 23.6.2020 proběhl na naší mateřské škole projektový den s panem truhlářem.
Advent a přípravy na Vánoce ve třídě Rybiček.
Ve středu před Vánoci přinesl Ježíšek dárečky do naší školky.
Děti z Mateřské školy Korálky Havlíčkův Brod z MŠ Nádražní pravidelně spolupracují s Domovem pro seniory v Husově ulici v Havlíčkově Brodě. Několikrát do roka děti navštěvují babičky a dědečky, společně hrají hry, zpívají písničky a slaví různé události.
Děti společně s rodiči si užili v MŠ voňavé vánoční odpoledne ve středu 27.11.2019. Společně tvořili vánoční dekorace a pekli vánoční perníčky.
Děti ze třídy Dráčků oslavily společně s anglickým kamarádem žabákem Fredym anglický svátek Halloween.
Děti ze třídy Dráčků vystoupily s krátkým programem pro bývalé zaměstnance Pleasu v KD Ostrov v Havlíčkově Brodě.
Děti ze třídy Dráčků se vydaly na průzkum turistické cesty okolo řeky Sázavy.