"Ať jsi kluk či holka, zdraví tě tvá školka" 15.3.2021

Cesta duhou

Milé děti, rodiče, babičky, dovolte malé pozvání na cestu duhou.

Přišel čas loučení se zimou a vítání jara. Už jste viděli duhu? Dokážete pojmenovat barvy na duze? Určitě už víte, kdy k nám duha přichází.

Zkuste si namalovat tento zázrak přírody.

Na půlku obrázku sluníčko kruh sluníčka vytočíme krouživým pohybem jako klubíčko a přimalujeme paprsky na druhou polovinu mrak a déšť.

Obě poloviny, určitě se dětem podaří přeložit papír přesně napůl, spojíme barevnou duhou zázrak je na světě.

Aby nám na cestě bylo veseleji, můžeme si zazpívat písničku o sluníčku, dešti, co vás napadne. Vzpomeňte si třeba na „Kolik je na světě moří“ , „Prší prší“.

Můžete poprosit maminku o dvě lžíce a vyťukat si rytmus, jako to děláme spolu ve školce.

Teď se po cestičce trochu proběhneme. Můžete i chodit a na tlesknutí hledat po bytě, ale i v přírodě, barvy duhy. Znáte  „Pan čáp ztratil čepičku, jakou měla barvičku“? Pokud půjdete na procházku, můžete pozorovat barvy duhy v přírodě a kdyby náhodou pršelo a svítilo sluníčko v jeden okamžik, jestli se naše duha neobjeví. Po této cestičce je čas na odpočinek a poslech pohádky nebo relaxační hudby.

Pro veliké šikuly, ještě jeden úkol. Na jaké písmeno začíná slovo DUHA?

Znáš další slova na stejné písmeno?

Přejeme všem krásný duhový týden a hlavně zdraví do všech rodin.

Poznámka pro rodiče:

Pokud nemáte možnost pracovní listy ze zadání doma vytisknout, budete je mít vytištěné k dispozici v naší mateřské škole každé úterý od 9.00 do 10.00 hodin.

Pracovní listy najdete v hlavním menu, distanční vzdělávání, metodické listy.

Přidáno 15. 3. 2021, autor: Jana Novotná