Aktuality

V září jsme využili pěkného počasí a trávili jsme hodně času na naší školní zahradě.
V měsíci září společně s dětmi tvoříme třídní pravidla a hrajeme hry, při kterých podporujeme sociálni vztahy, abychom se všichni ve třídě Dráčků cítili dobře.
Jak děti ze třídy Rybiček přišly ke Kouzelným brýlím.
Informační schůzky pro rodiče proběhnou první týden v září. Více v detailu aktuality.
V úterý 23.6.2020 proběhl na naší mateřské škole projektový den s panem truhlářem.
V době letních prázdnin je na našich mateřských školách omezený provoz. Žádost o prázdninovou docházku je třeba podat písemně do 5. 6. 2020 v naší mateřské škole. Podrobnosti v detailu aktuality.
Jsme přijatí do vaší mateřské školy, co budeme potřebovat? Odpovědi najdete v detailu aktuality.
Informace k zápisu do MŠ jsou zveřejněny na hlavní stránce organizace – na této stránce nahoře kliknete na název organizace a zobrazí se nabídka - podrobnosti jsou uvedené v Aktualitách a tiskopisy v Dokumentech.
Bruslení je ukončeno.
Omlouváme se, ale rušíme Edukativní skupinky pro předškoláky do odvolání. Skupinky jsou pouze pro přihlášené rodiče. Děkujeme
Den plný zábavy, krásných masek a výborného pohoštění.
V pátek 28. února doplul do naší školky pirát.
Navštívili jsme 23.1.2020 ZŠ Štáflova u viděli jsme krásné taneční a sportovní vystoupení žáků školy.
Advent a přípravy na Vánoce ve třídě Rybiček.
Ve středu před Vánoci přinesl Ježíšek dárečky do naší školky.
Děti z Mateřské školy Korálky Havlíčkův Brod z MŠ Nádražní pravidelně spolupracují s Domovem pro seniory v Husově ulici v Havlíčkově Brodě. Několikrát do roka děti navštěvují babičky a dědečky, společně hrají hry, zpívají písničky a slaví různé události.
Děti společně s rodiči si užili v MŠ voňavé vánoční odpoledne ve středu 27.11.2019. Společně tvořili vánoční dekorace a pekli vánoční perníčky.
Děti ze třídy Dráčků oslavily společně s anglickým kamarádem žabákem Fredym anglický svátek Halloween.
Děti ze třídy Dráčků vystoupily s krátkým programem pro bývalé zaměstnance Pleasu v KD Ostrov v Havlíčkově Brodě.
Děti ze třídy Dráčků se vydaly na průzkum turistické cesty okolo řeky Sázavy.
Děti ze třídy Dráčků byly na druhé velké vycházce kolem řeky Sázavy.
Děti ze třídy Dráčků šly na pěší výlet do okolí brodské předrady. Společně jsme hráli různé pohybové i vědomostní hry, sbírali a poznávali jsme rostliny, pozorovali mraky, poslouchali přírodu. Výlet se nám velmi vydařil.
Maminko, tatínku, babičko, dědečku, pojď si se mnou hrát. Ve čtvrtek 14. 3. v 15.00 hodin ve třídě Dráčků.
Přednáška proběhne v úterý 19. 3. v 15.00 hodin ve třídě Slůňat
Ve středu 5.12. nás ve školce navštívil Mikuláš s andělem. Děti byly statečné, pověděly básničku, zazpívaly písničku. Za slib, že budou ceý další rok hodné, dostaly od Mikuláše sladkou odměnu.
Kudy protéká řeka Sázava? To byly zjistit děti ze třídy Dráčků, protože na jejich plavbě kolem světa je dovede až k moři.
Ve středu 22. 11. nás ve školce navštívili herci Divadla Úsměv s podzimní pohádkou O myslivci Martinovi. Děti se v pohádce plné písniček dozvěděly, proč slavíme svátek svatého Martina, jaké jsou tradice tohoto svátku. Představení se dětem líbilo.
Děti ze třídy Dráčků dostaly pozvání k Drážním hasičům v Havlíčkově Brodě. Děti si prohlédly celou hasičskou základnu, prolédly si auta, která hasiči používají při zásazích a prohlédly si vybavení hasičů. Děkujeme za skvělou ukázku všem hasičům.
V rámci preventivních opatření proti šíření koronaviru se od 17.3.2020 do odvolání přerušuje provoz všech odloučených pracovišť naší organizace. Bližší informace v detailu aktuality. Při telefonické komunikaci můžete použít telefon: 736 500 466.
Rada města schválila obnovení provozu všech odloučených pracovišť naší organizace od 25.5.2020 za splnění podmínek ochrany zdraví, které se vztahují na činnost mateřských škol.