Jídelna: 705 894 824

Rybičky: 705 894 822
 Dráčci: 736 500 466
 Slůňata: 705 894 823

Výukové programy - inspirace pro rodiče

Barevné kamínky-společnost Barevné kamínky zpřístupňuje on-line výukové programy zdarma. I Vy se můžete s dětmi do zábavných činností zapojit

Postup, jak zdarma dětem zpřístupnit programy v iŠkoličce Barevné kamínky (pro všechny přístroje s Win 7-10, Android i iOS):

1. otevřete prohlížeč Chrome a vstupte na naše stránky www.hrajeme-si.cz (jiný prohlížeč nepoužívejte!!, pokud Chrome nemáte, musíte nainstalovat)

2. přihlaste se tam vpravo nahoře jako doma@metodickykabinet.cz a heslo je doma01

3. v modrém menu vstupte do “iŠkolička” pak zvolte růžové tlačítko “vstoupit do aplikace Moje iŠkolička”

Načte se aplikace a tam bude barevná první dlaždice Interaktivní programy, klikněte na obrázek šaška na dlaždici a tam najdete naše programy.

Po vstupu do vybraného programu klikněte na červené blikající šipky pro zvětšení na celou plochu, smajlík přečte dětem zadání.

Jedná se o vzdělávací programy, nikoliv o počítačové hry. Za normálních okolností jsou určeny pro pedagoga, který zná správnou metodiku práce. V této mimořádné situaci prosím dodržujte alespoň tyto základní didaktická pravidla:

- Dítě pracuje pokud možno pod vedením rodiče, nikoliv samo.

- Rodič začíná výuku povídáním o daném tématu a teprve poté přistupuje s dítětem k plnění úkolů.

- Rodič vybírá obtížnost úkolu a kontroluje správné splnění zadání.

- Jeden výukový blok by měl kvůli koncentraci a pozornosti dítěte trvat max. půl hodiny.

zdroj:  Ing. Ladislav Přikryl, Barevné kamínky s.r.o., Kroměříž

Přidáno 29. 3. 2020, autor: Jitka Kozlíková