O škole

Naše mateřská škola je jednotřídní předškolní zařízení, které se nachází v obci Šmolovy ležící nedaleko Havlíčkova Brodu.

Naše MŠ je školou projektu Zdravá mateřská škola. Do národní sítě škol podporujících zdraví byla oficiálně zařazena v červnu roku 2009.

Budova školy je prostorná. Třída, herna a šatna jsou vybaveny novým nábytkem, který splňuje hygienické a bezpečnostní normy. Ve třídě jsou vytvořeny hrací koutky, které jsou dětmi využívány pro jejich námětové a tvořivé hry. Prostorná třída umožňuje realizaci spontánních a řízených aktivit dětí.
Výchova a vzdělávání vychází z přímých zážitků dětí a je založeno na základní činnosti dítěte, kterou je hra. Cílem našeho programu je vést děti ke zdravému způsobu života, k úctě ke zdraví a k praktickým dovednostem chránícím zdraví.

V rámci výchovy ke zdravému životnímu stylu zařazujeme do života dětí v mateřské škole cvičení jógy, dechová cvičení na flétnu, míčkové automasáže rukou a chodidel, cvičení s over bally, psychomotorické hry pro uvolnění a koncentraci.

Součástí mateřské školy je nově vybavená školní kuchyně. Dětem je poskytována plnohodnotná a vyvážená strava. Jídelníček je sestavován s přihlédnutím k racionální výživě. Děti mají každodenně k dispozici ovocné či zeleninové mísy a dostatečný přísun tekutin – pitný režim.

K pohybovému vyžití dětí slouží prostorná zahrada vybavená dřevěným altánem, pískovištěm, houpačkami, kolotočem, prolézačkou se skluzavkou a házecí stěnou. K zimním sportovním aktivitám je využíván uměle vytvořený kopec.

Cílem naší MŠ je vytvářet klidné a pohodové prostředí, ve kterém se děti cítí bezpečně a spokojeně.

budova