"Ať jsi kluk či holka, zdraví tě tvá školka" 6.11.2020

Vyhlašujeme pro děti s rodiči celoroční projekt "OD podzimu do léta, svět je pestrá paleta"

Ahoj všichni, děti a rodiče z naší školky Zahradnického I., kdo jste doma i kdo chodíte do školky.

Máme pro Vás zábavu, práci a poučení.

Vyhlašujeme pro děti s rodiči celoroční projekt :

„Od podzimu do léta, svět je pestrá paleta“

Určitě znáte místo venku v přírodě, ve Vašem okolí, které máte moc rádi. Oblíbené místečko, kam společně rádi chodíte. A jestli ne, tak možná právě teď, s tímto úkolem, takové místo objevíte.

Cílem je se o takové místo s námi podělit a zaznamenat ho v proměnách ročních dob. Můžete fotit, kreslit i malovat. Sbírat na ukázku z Vašeho místa to, co tam dozrává: kaštan, žalud, šípek, šišku, vylisovat podzimní i jarní list ze stromu, kytičku a podobně. Všechny obrázky i přírodniny uschovejte. Můžete  z nich společně s dětmi, udělat knížku, kalendář, diář a nebo je zařadit za sebou jen tak do desek. Nezapomeňte si s dětmi o přírodě vyprávět, pozorovat, upozornit na všechny barvy a krásy přírody.

Podzim rychle utíká, listí už je skoro opadané, první záznam je potřeba udělat co nejdříve.

Na konci školního roku, v červnu, uděláme v naší školce vernisáž, výstavku. Moc se těšíme na Vaše práce. Povyprávíme, zavzpomínáme, potěšíme se Vašimi zážitky z přírody.

Akce je dobrovolná, ale moc si přejeme, aby Vás zaujala a zapojili jste se společně s dětmi co nejvíce.

Přejeme Vám hodně radosti při práci a hlavně hraní s tímto projektem

a nezapomeňte, že:

„Od podzimu do léta, svět je pestrá paleta“

Přidáno 6. 11. 2020, autor: Jana Novotná