Co mohu s dětmi dělat v době, kdy nechodíme do školky? Inspirace pro rodiče

Milé děti a rodiče. Posíláme Vám pár aktivit na společné hry. Přejeme Vám klidné dny.

Hry pro rozvoj předškoláků

Zábavné aktivity pro rozvoj dětí

Barevné kamínky        https://www.hrajeme-si.cz/img/barevne-kaminky-logo-1469963877.jpg

Společnost Barevné kamínky zpřístupňuje on-line výukové programy zdarma. Jsou pěkné a mohou být pro Vás ulehčením péče o děti a pro děti zábavou i poučením. Společnost požádala o předání informace všem rodičům.

Pro přístup zdarma i na další období napište na: prikryl@hrajeme-si.cz a uveďte, že jste rodič dítěte, které stále nemůže navštěvovat naší MŠ Příčná 189, Havlíčkův Brod. Budou Vám zaslány nové přihlašovací údaje.

Postup, jak zdarma dětem zpřístupnit programy v iŠkoličce Barevné kamínky (pro všechny přístroje s Win 7-10, Android i iOS):

1. otevřete prohlížeč Chrome a vstupte na naše stránky www.hrajeme-si.cz (jiný prohlížeč nepoužívejte!!, pokud Chrome nemáte, musíte nainstalovat)

2. přihlaste se tam vpravo nahoře jako doma@metodickykabinet.cz a heslo je doma01

3. v modrém menu vstupte do “iŠkolička” pak zvolte růžové tlačítko “vstoupit do aplikace Moje iŠkolička”

Načte se aplikace a tam bude barevná první dlaždice Interaktivní programy, klikněte na obrázek šaška na dlaždici a tam najdete naše programy.

Po vstupu do vybraného programu klikněte na červené blikající šipky pro zvětšení na celou plochu, smajlík přečte dětem zadání.

Jedná se o vzdělávací programy, nikoliv o počítačové hry. Za normálních okolností jsou určeny pro pedagoga, který zná správnou metodiku práce. V této mimořádné situaci prosím dodržujte alespoň tyto základní didaktická pravidla:

- Dítě pracuje pokud možno pod vedením rodiče, nikoliv samo.

- Rodič začíná výuku povídáním o daném tématu a teprve poté přistupuje s dítětem k plnění úkolů.

- Rodič vybírá obtížnost úkolu a kontroluje správné splnění zadání.

- Jeden výukový blok by měl kvůli koncentraci a pozornosti dítěte trvat max. půl hodiny.

zdroj:  Ing. Ladislav Přikryl, Barevné kamínky s.r.o., Kroměříž

Přidáno 19. 3. 2020, autor: Pavla Adamcová